Maska do biegania – nowa moda czy ochrona zdrowia?

Zauważyłem, że tak naprawdę od jakiegoś czasu jest bardzo głośno na temat źle osławionego smogu. Od niedawna, dlatego może, że rośnie świadomość społeczeństwa, co do zagrożeń, które sami sobie fundujemy. Tak, niestety smog do takich zjawisk się zalicza, gdyż to właśnie my, ludzie sami go stwarzamy. Oczywiście w związku z narastającym zainteresowaniem smogiem, wzrasta również oferta wielu producentów o np. maski do biegania.

Problem smogu dotyczy każdego mieszkańca ziemi, jednakże sportowcy w większym stopniu mogą być narażeni na szkodliwe substancje powietrza. Biegacze między innymi poprzez przyspieszony oddech i wzrost wentylacji mogą przyswajać większe ilości niebezpiecznych związków. W takim razie nie ma co się dziwić, że sięgają po takie produkty. Przecież każdy, kto uprawia sport nie chce z niego rezygnować, tym bardziej, iż problem smogu tak szybko nas nie opuści.

Maska do biegania ma za zadanie przefiltrować powietrze, tak by do płuc dostało się, jak najmniej szkodliwego smogu. Niewątpliwe jest to, iż używanie jakiejkolwiek maski podczas biegania nie jest komfortowe. Jednakże producenci starają się, by maska do biegania była odpowiednio wyprofilowana, by można było łatwiej oddychać. Jej celem ma być ochrona zdrowia i myślę, że dla każdego sportowca zdrowie jest celem nadrzędnym.
Maska do biegania jest zapewne także częścią nowej mody, jednakże spełnia również swój założony cel, czyli ochronę zdrowia.